Čtvrtek, Vitoria-Gasteiz, Ibu Hots

 

Hele, tady nejste ve Španělsku.

Ranní Hotel Picore nás probudil etiopskou hudbou, Dani byl citlivej hostitel, ukázalo se, že si vedou v hotelu knihu hostů, která se už blíží tisícovce položek. Yoz se toho chopil a nakreslil super dodávku, jak se řítí po silnici a v cestě jí stojí býk (= tur, jako že jsme na turné). Zajeli jsme do Arrebata pro věci, stavili se ještě u Daniho doma pro nějaký desky a vyrazili zase na cestu. Rozhodli jsme se – poprvé na tomhle turné – se zastavit na oběd a Dani nám poradil, že to má bejt v městečku Popelník, kde je těžký se dobře nenajíst.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Popelníku jsme šli do baru, kde seděli úplně všichni: venku dědci s cigárama, uvnitř se mastily karty. Objednali jsme si šestkrát menu (Záhoř se rozhodl pojmout tenhle tejden jako experiment, jestli je potřeba na turné jíst – prozatímní výsledek zkoumání je, že ne). Bylo to moc dobrý jídlo, dva chody, kolem samí Baskové lesknoucí se tukem, hodně vína (jsme ve vinařský oblasti Rioja), rafinovaný dezerty a kafe (pijeme tady fakt spoustu kafe). Pan Ganjalood (teď mu s Kupónem říkáme Ganji, je to takový jemnější) si k tomu objednal mísu majonézy, najedli jsme se skvěle – a bylo jasný, že koncert je pro dnešek v prdeli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Baskicko se jevilo velmi zajímavě, všude na nás vykukovaly nesrozumitelný nápisy, lidi vypadali dost jinak než v ostatních městech – a klub Ibu Hots jsme našli celkem rychle. Hezký místo, přivítal nás punkáč jménem Hugo, kterej ihned začal pouštět psychedelickou hudbu a dost tím určil rámec večera. Kromě Huga byl v Ibu ještě jeden trochu divnej člověk, kterej pomáhal připravit klub (dával pryč stoly a židle), pak si sednul ke vstupu (nebyla tam zatím ani noha) a začal strašně nadávat, sám pro sebe. Dost nás fascinoval, seděl tam a vztekle chrlil do prázdnýho světa svou obžalobu („Jsou to svině, všechno, a nejhorší je, že maj ty debilní akademický tituly, jsou to hovna, akademický HOVNA“). Pozdějc nás napadlo, že má možná handsfree, ale vůbec se to k němu nehodilo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ještě jedna bizarní epizoda: příjezd k Ibu Hots vyžadoval vjet do poměrně ostrý zatáčky s naší velkou dodávkou, což nebylo úplně snadný. Jak známo, v těhle situacích jsou všichni chytrý, tak měl každej dobrou radu, jak to udělat. Jedinej, kdo neradil, byl Kupón (teď mu řikáme Cuponazo, tady maj větší kupóny než u nás) – protože se potřeboval převlíknout do teplýho (je tu už trochu kosa). Tak si vzadu vyndal z dodávky oblečení a převlíkal se. V tu chvíli Záhořovi, kterej byl za volantem, trochu jeblo (tady řikáme se volvió loco, ta španělština se na všechny lepí hrozně rychle) a náhle odjel. Chudák Kupón musel běžet za dodávkou s napůl nataženejma slipáčema… neuvěřitelná situace tohle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tentokrát to na velkou návštěvu nevypadalo, nakonec nemůžeme chtít všechno, oběd i skvělou show. OTK šli hrát jako první a byl to fajn koncert, přestože si to kluci nemysleli a byli dost nasraný, že to museli ze sebe dostat na sílu a že po tý žranici to fakt nebylo snadný. Ale každej, kdo tam byl, se tvářil spokojeně. Lyssa měla tentokrát nefér výhodu: hladovýho bubeníka, kterej tlačil při koncertě na pilu, co to šlo, protože večeře se servírovala až pak. Hugo uvařil výtečný těstoviny, spousta vína k tomu, ve vzduchu začal naprosto viditelně viset Damoklův meč ve tvaru chupitos (nebo správně, jak se píše tady, txupitos). Seznámili jsme se konečně i s Asierem, kterej to tady měl na starosti, vypadá úplně jako Trent Reznor.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První drinky dorazily hned po koncertě, byl to místní koktejl s poetickým jménem Mother Fucker (je to taková přísnější Bloody Mary, víc vodky, míň rajčatový šťávy, hodně chilli), jehož pití slouží bohulibýmu účelu: peníze jdou pro organizaci jménem madres fundadoras, takže je možný chlastat s dobrým pocitem. Pak padla mlha, Baskové a Baskyně a Ibu Hots se proměnili v něco jako Ajsrům s psychedelickou hudbou, panáky všeho druhu, kam se podíváš… Místní holky vycejtili šanci dát si skleničku s jinejma chlapama než s těma svejma, tak jsme byli všichni společenský, Asier si dával panáka za panákem a celou dobu tvrdil, že nás pak odveze k sobě domů, kde se bude spát. V jednu chvíli jsem měl ve všech čtyřech rukou různý pití, v levý pivo, v pravý víno, v tý horní txupito de rajče a v tý vzadu místní patxaran. Zbytek noci je zcela zahalenej zapoměnim, je mi líto, není tu nikdo, kdo by si pamatoval detaily.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s