Pondělí, Benicarló, Café Lion

 

Já budu tvoje první? Do prdele, to jsem snad ani nechtěla vědět.

Máme teď v autě novou hru: bavili jsme se o Barceloně a někdo se zeptal, k jakýmu českýmu městu se – z hlediska koncertu – dá připodobnit. Usoudili jsme, že to je Brno, těžko říct proč. Dneska jsme hráli v Benicarló, což je dejme tomu Kolín. Přijeli jsme trochu pozdě, ale kompenzovali jsme to bleskovou přípravou pódia a eliminací zvukovky, čímž jsme plynule dohnali časovej plán večera. Pánem domu je Balty, od hlavy až k patě pokérovanej maník, kterej mluví děsně rychle a hekticky a pořád u toho tak trochu cupitá, a jehož hlavním posláním je zajistit pro Benicarló trochu kultury. Záhoř si ho zkoumavě prohlídnul od hlavy až patě a prohlásil, že vypadá jako Hradečák (přestěhovanej do Kolína). Ano, drobnej feeling model Thema 11 by se tam dal najít.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Café Lion je pozoruhodnej úkaz: město je malý, sice u moře, ale bez hotelů a pláží, a de facto na hlavní ulici je tenhle podnik, vypadá jako jakejkoliv jinej bar v tomhle kraji – ale vzadu má ilegální sál na koncerty. Balty tam dělá všechny akce zadara, považuje to takhle za správný. Neslibujou závratný garance nikomu, a půlku vždycky dá Balty ze svýho a na druhou vydělá bar. Ptali jsme se ho, jestli to jde zvládnout – prej to není levná sranda, ale jde to. Maj zajímavou koexistenci s policií: překračujou asi dvacet nařízení, hrozí jim klidně pokuta šest tisíc euro, policie o nich samosebou ví a můžou kdykoliv přijít. Nepsaná dohoda je taková, že se vždycky skončí v deset a lidi nebudou chlastat na ulici. Město a policie to může podle libosti utnout… ale už tam dělaj koncerty 12 let. Prej iniciační zážitek pro scénu v Benicarló byl koncert Falca někdy kolem roku 1983.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nebudeme lhát, katalánskej Kolín byl rovněž dobytej. Nejdřív tam nebyl nikdo, ale když začala hrát Lyssa, najednou se klub úplně zaplnil a zase to fungovalo dobře, holky na nás pokřikovaly, kluci házeli hlavama, pot všude. Vedro bylo skoro nesnesitelný, ale všichni zdá se spokojený, což se po nástupu OTK na pódium změnilo skoro v extázi. Hele, OTK jsou v Benicarló velký: Katafú věnoval kdysi Baltymu jejich desku, a ten on od tý doby – sedm let – čekal, až bude mít šanci je vidět. Tančící ženy, nadšený muži, přídavek, jako fakt hustý! Hlavní peklo vypuklo potom, omluvte pár čísel: prodalo se šest desek Lyssy, osm ehm OTK, a pak ještě čtyři (!) Koty… chápete, v Benicarló si poslechne Stolní větráky s italským dabingem víc lidí než v Praze. Ale všichni byli hrozně milý, spokojený, tak my samosebou taky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ještě ale zpátky do Barcelony: než jsme opustili město, Katafú s Martou nás vzali na procházku, měli jsme různý možnosti a vybrali jsme si, že se podíváme na Barcelonu shora a vyšplháme na vrcholek hory Guinardó, kde je mirador alias vyhlídka. Pohled byl super, viděli jsme Sagradu, Montjüic, Ramblu, Megadildo, jen Camp Nou byl schovanej. Katafú bohužel v nestřežený chvíli prohodil, že nahoře, na místě, kdy byla kdysi dělostřelecká baterie, je taková plošinka, kde si hodně kapel natočilo videoklip. Vytahaly nahoru aparát, bubny, nástroje (ne kabely) a markýrovaly hraní s nádherným pohledem na Barcelonu v pozadí. Jak tohle řekl, tak jsme se na sebe s Kupónem podívali a oba jsme věděli, že je zle. Takovýhle věci se před OTK prostě neříkaj.

Než jsme došli na tu plošinku, tak to kolem nás jen sršelo kreativitou a OTK se pak na místě rozhodli, že natočej klip, kde ze sebe udělaj trpaslíky a budou hrát na prázdný flašky, který se válely všude kolem. Kupón, kterej je z nás nejostřílenější kumštýř, se chopil kamery… a slova se proměnily v čin. Bernd Schuster s rodinou, kterej si na pár dní vyrazil do města, co mu kdysi leželo u nohou, nás sledoval při natáčení a jen nevěřícně kroutil hlavou. Loučení s naší Famileou Mirandou bylo dojemný… a Barcelona byla za náma.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po koncertě v Benicarló – přeci jen to bylo pondělí (Balty a jeho kámoši říkali, že tohle byl úplně první koncert v pondělí v Café Lion, který se otevřelo jen kvůli nám) se pouštěl Jah Ras Tafari Lion of Judah dub music, tak jsem byl spokojenej a všechno bylo nádherný.

A pak do našich životů vstoupila Paz Buňuel.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s