Pátek, Schwerte, Rattenloch

 

„Ty jsi v jináči, ty debile, tak to jdi do prdele.“

Jaká je věta, kterou chce každá kapela slyšet, když přijede na první koncert turné? Je to přesně tahle: „Hele, je to blbý, včera byla vedle ve městě obrovská pařba a dneska v jiným klubu hrajou nějaký kapely, takže všichni jsou buď unavený, nebo v tom druhým klubu, tak asi nikdo nepřijde.“ Tak takhle nějak to s náma začalo, ale nakonec se všechno v dobrý obrátilo.

Ale popořadě. Naskládali jsme se v Praze do auta, čekalo nás 700 km čistýho času. Přetlak fórů byl obrovskej, aby taky ne, je to jako školní vejlet, největší prdel je hned na začátku. Seznam zapomenutejch věcí neni nijak dramatickej: zatim je na něm foukací harmonika, ramínka na trika a Kupónova lžička na jogurt. Ale jak správně prohlásil Klempa, všechno to jistě koupíme na pumpě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na hranicích jsme se naposledy potěšili mezi trpaslíkama pohledem na vlast, podebatovali o pracovních podmínkách sexuálnch pracovnic v pohraničí a vstoupili do Říše. Skutečnej pocit „jsme na turné“ se totiž dostavuje až v cizí zemi.

Schwerte je město s několika zvláštnostma (OTK tady jsou už potřetí, takže to mají v malíčku): je to město hořčice (ať už to znamená cokoliv) a chřest tady roste celoročně, což je velkej unikát. Rattenloch je naprosto parádní klub: hraje se v plaveckým bazénu, kterej dřív sloužil dětem z místní školy – bazén je koneckonců ve sklepení tý školy. Kachlíky, schody , na hloubce je postavený podium. Zvukař teutonsky bodrej (ještě netušil, že ho čeká prubířskej kámen každýho zvukaře: nazvučit kapelu jinýho zvukaře), bar příjemnej, výzdoba ve stylu dětskýho pokojíčku německý mládeže 80. let (Bravíčko), kam vtrhli nějaký punkáči a všechno počmárali. Navíc tam před náma hrála argentinská kapela Capitan Tifus, což je super název.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koncert v pohodě, první Lyssa, pak místní kapela Kickstern (zvláštní, některý německý kapely prostě dělaj všechno „správně“ – bacha, to neznamená dobře, ale jen prostě tak, jak se má, jsou takový spořádaný a organizovaný: dvoumetrová plachta s názvem kapely visí nad bicíma už před zvukovkou první kapely, playlist barevně vytištěnej na papíře s hlavičkou Kickstern, připomínající logo Ostravaru;  a jak prohlásil Yoz, hrajou minimálně hodinu a půl). Takže po hodině a půl dohráli místní, Záhoře přemohla únava a velmi tvrdě usnul u merche, udeřila půlnoc… a tohle všichni známe, co se děje o půlnoci? Ano, správně, odjíždí poslední metro. OTK odehráli naprosto fantastickej koncert pro pět nejdrsnějších, který si ho nechali ujet… ale tyvole! To bylo něco. Ganjalood se při Vetřelcích doširoka rozkročil, pohodil blowing, shining hair, neodolatelně anglicky pozdravil „hello boys, one, two, three, four“ a rozjel to jako král. Na tomhle turné bude všude znít písnička Naquei Manou, ha! Přídavek Lavina, voskovalo se o sto šest. Čistá radost.

DSC_1167

Strategicky jsme se rozhodli odjet ještě v noci po koncertě, i když se v Rattenlochu pomalu rozjížděl večírek a Maike, která celej koncert dělala, byla trochu smutná, že to je tak rychlá akce a že nevypijeme všechno pivo. Postarala se o nás prvotřídně, nakonec přišla jako Karkulka s košíkem, kde nám napakovala jídlo na cestu, vůbec to tam se svejma kámošema dělá parádně. Naložili jsme všechno do novýho auta (který jsme si vyměnili s Hammerhead, hehe), zapnuli tři navigace, která každá našla jinou cestu (abysme si mohli vybrat) – a nazdar. Krásná mlžná porýnsko vestfálská noc, tisíc a dvě stě padesát kiláků před náma, v sobotu máme day off ve Francii, takže sýry, champagne, lanýže a další nekonečná debata o tajemstvích motorovýho oleje.

Jinak v autě všechno při starým: Záhoř je stejnej motoristickej fašista jako v roce 1999 a OTK svačej zásadně jen suši.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s