Neděle, Barcelona, Kasal Joven de Roquetes

 

Ask your external snake.

Bohužel nemůžeme jinak: v Barceloně to byl čistej triumf. Hráli jsme ve čtvrti Roquetes. Je to příjemně působící část města, kde žije hodně Jihoameričanů a místní nejsou žádný pracháči, je to tradiční základna slavnejch katalánskejch anarchosyndikalistických dělnickejch spolků. Před odjezdem jsme pozvali na tenhle koncert jednoho známýho z Prahy, kterej tu pracuje – když se ale dozvěděl, že hrajeme v Roquetes, prohlásil, že je mu líto, ale do týhle části města by se bál i ve dne, natožpak v noci. Je to samosebou nesmysl, ale místním určitě vyhovuje, že jim tam některý lidi nelezou.

Cesta utekla rychle, čtyři stovky kiláků nám už připadaj jak nic – když teda pominu prudkou hádku mezi Yozem a Záhořem o to, proč není možný do platícího automatu na mýto hodit dvoucentovou minci. Nevěřili byste, jakou scholastickou disputaci je možný tímhle prostým úkonem vyvolat. Před argumentační smrtí nás zachránilo jen to, že jsme najednou uviděli moře… všech se nás najednou zmocnilo mořský vzrušení suchozemců, který uviděj tu masu vody. Jsme tady, ty krávo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klub byl v úzký ulici v prudkým kopci, kde se vůbec nedalo zaparkovat, tak jsme tam kroužili a Yoz musel několikrát prokázat, že je elitní řidič. Za chvíli se objevil Hector z Decurs a Ojalá este mi bici, bylo fajn ho po letech zase vidět, a postupně se začali trousit všechny ostatní známý tváře, připadali jsme si jako v Neratovicích v Nádražce: Milo a Jo s rodinou i pejskem, Katafú, Marta, Alex, Leticia, David (ten z Decurs, jak se po koncertě na Půlce ornamentálně vyblil přímo před úřadem vlády)… Kasal je městem placený centrum pro mladý v Roquetes, aby nefetovali na ulicích, ale pod střechou. Dole je sál na koncerty, nahoře zkušebny, klubovny, sítotisková dílna a podobný bohulibý aktivity. Každej, kdo tam pravidelně chodí, s něčím pomáhá, působí to moc příjemně, jako taková velká rodina. Před koncertem přišel do klubu nějakej stařík jen v pantoflích a županu, vypadalo to, že se ptá, jestli dostane lístky na večer, ale bylo to nedorozumění, přišel si stěžovat na bordel při včerejším koncertě. Ale chápete to, v županu? V šest večer? Tady je všechno naopak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Milo nám dal na rozjezd aperitiv (vermouth s olivou), uvařil parádní čočku, tak jsme hodovali, pili, hovořili, se všema se objímali, připravili si věci na hraní… a OTK šli na věc. Ondřej, trochu zmoženej návalem hispánský srdečnosti, se rozhod hodně řečnit. Bylo to bizarní: OTK hráli jako vždycky (skvěle), a Ondřej dlouho mluvil mezi písničkama anglicky, což mělo dvě nevýhody: vlivem vermutu mluvil složitě, a lidi tady moc neuměj anglicky. Ale zase OTK se zapsali v Barceloně jako politická kapela, která bojuje za mír v Afghanistánu a usiluje o celosvětový vypnutí internetu – publikum to ocenilo bouřlivým aplausem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další věc, která vejde do dějin – a bacha, nekecám ani trochu: lidi v Kasalu SI ZPÍVALI TEXTY OTK ČESKY! Vidět ty místní borce, jak šišlavě zpívaj s kapelou „kral vyssila svý borrce“, to je zážitek na celej život. Pozornost budilo i Záhořovo triko „Deverova čyba“, Tomske a spol. tady zaseli silný sémě. Lyssa – musim to neskromně napsat – hrála skoro jak na domácím hřišti, lidi byli moc milý a by to pro nás fakt super koncert. Merche se prodalo jako kráva, třeba triko si koupil i mladší brácha Carlose Puyola.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Před půlnocí jsme běželi na poslední metro, kde nás Katafů donutil přeskočit turnikety jako nějaký punkáči (Kupón má sníženou hybnost kolen, tak to byl trochu problém), měli jsme sevřenou prdel, že přijede metro a v něm bude mít každej z nás svýho osobního revizora. Dorazili jsme do Casa de Marta y Katafú, kde vypuknul mediteránní ráj: seděli jsme na zahradě pod palmou, kousek od bazénu (ale bacha, aby nedošlo k omylu, žádnej trapnej luxus, ale taková ta jetá krása s patinou), pili gin, víno a polský (zdravíme Hukota!!!) pivo, byla teplá vlahá noc, Katafú na všechno řikal česky „kurva matka“ (puta madre), Vítek se rozhod spát venku v hamaku a všechno bylo krásný. Kupón domluvil ještě v Kasalu na zejtra nahý koupání v moři s nějakejma holkama, tak jsme šli spát dřív, asi ve čtyři ráno.

DSC_0025

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s